روی نکات کلیدی تمرکز کنید . همین

باورهای شما در مورد پول

باورهای شما در مورد پول

۱ـ دوازده جمله‌ زیر را که در مورد پول و ثروت نوشته شده است، تکمیل کنید تا اجزای کلیدی برنامه‌ریزی ناهوشیارانه‌ شما، آشکار شود:
۱٫ مردم با پول….. هستند.
۲٫ پول باعث می‌شود مردم…..
۳٫ من پول بیشتری داشتم اگر…..
۴٫ والدین من همواره فکر می‌کنند پول می‌تواند…..
۵٫ پول باعث می‌شود تا…..
۶٫ می‌ترسم اگر پول بیشتری داشتم…..
۷٫ پول….. است.
۸٫ من فکر می‌کنم پول…..
۹٫ برای آنکه پول بیشتری داشته باشم، نیاز دارم تا…..
۱۰٫ اگر من به راستی ثروتمند بودم، شاید…..
۱۱٫ بزرگ‌ترین ترس من درباره‌ پول….. است.
۱۲٫ پول….. است.

۲ـ دور تمام اعتقادات ناهوشیار خود را درباره‌ پول که ممکن است شما را عقب نگه دارد، خط بکشید؛ حتی اگر بدون هیچ شبهه‌ای برای شما صحیح باشد.
۳ـ این تمرین را به صورت روزانه حداقل به مدت یک هفته انجام دهید. ممکن است برنامه‌های عمیق‌تری را پیدا کنید که زمان بیشتری برای آشکار شدن، نیاز داشته باشید.

شما چه چیزی را کشف کرده‌اید؟ آیا اعتقادات و تداعی‌های شما در مورد پول، مانند کسانی است که برای فقیر ماندن برنامه‌ریزی شده‌اند و یا برای ثروتمند بودن؟
با بالا بردن آگاهی خود از عقایدمان درباره‌ پول، می‌توانیم احساس، هیجانات و رفتارها را هنگام سر و کار داشتن با پول درک کنیم و با تغییر دادن آنها تأثیر احساسی را که پول بر زندگی ما دارد، تغییر دهیم، بعد از همه‌ی اینها آیا ترجیح می‌دهید نیمی از زندگی خود را صرف رهایی از انتخاب و یا ریشه‌ی تمام شیطنت کنید؟
حالا برخی از باورهای متداول مردم را که باعث می‌شود، پول زیادی در زندگی به دست نیاورند، آورده‌ایم:
پول باعث فساد می‌شود.
عقیده‌ غلطی که درباره‌ ثروت وجود دارد و از گذشتگان ما به ارث رسیده، در جامعه هم به آن دامن زده می‌شود، بر این مبنا استوار است: پول باعث فساد می‌شود. ولی حقیقت این است که پول باعث فساد و تباهی نمی‌شود. این موضوع با مشاهده‌ اشخاص خوبی که با پولشان کارهای مثبتی انجام می‌دهند، آشکار شده است. چرا این شخص شما نباشید؟

پول به قدر کافی در گردش نیست
پول یک بازی نیست که اگر مجموع امتیازاتش به صفر برسد تمام بشود. بلکه یک بازی با امتیازات بی‌نهایت است. اکثر مردمی که با آن بازی می‌کنند، پول بیشتری را در اطراف خود می‌بینند؛ به شرط آنکه پول خود را خرج کنید، نه اینکه آن را به صورت یک تابلوی تبلیغاتی به رخ دیگران بکشید. هر قدر بیشتر پول‌سازی کنید، پول بیشتری در سامانه، درجریان خواهد بود. با این احساس ثروتمندتر می‌شوید و دیگران را هم ثروتمندتر خواهیم کرد.
من نمی‌خواهم پول‌سازی کنم، زیرا می‌ترسم آن را از دست بدهم.
این احساس درست مانند این است که بگویید «نمی‌خواهم یک غذای عالی بخورم، چون می‌ترسم مجبور باشم بعد آن را در توالت تخلیه کنم». هدف از پول درآوردن، نگهداری آن تا ابد نیست، بلکه برای استفاده کردن است. زمانی که رموز پول‌سازی را پس از این، با شما در میان بگذارم، متوجه خواهید شد تا زمانی‌که توانایی فکر کردن داشته باشید، توانایی پول‌سازی بیشتری را هم دارید.
به منظور اینکه سؤالی درباره‌ محدودیت‌های اعتقادی خودتان پیرامون پول داشته باشید، این تمرین ساده را که از کتاب پاتریسیا رمیلی تحت عنوان «پول رهایی‌بخش» اقتباس شده است، انجام دهید. این کتاب براساس این طرح است که زمانی که شما تمام اعتقادات فرهنگی درباره‌ چه‌کاری کردن و چه کاری نکردن را دور ریختید، پول به‌سادگی یک ابزار است که ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم، تا زندگی راحت‌تر شود و به هدف‌های‌مان سریع‌تر برسیم. بنابراین چیزی که درباره پول حقیقت دارد، درباره‌ی باقی ابزار هم حقیقت دارد.

تمرین پارو
۱٫ فهرستی از بیشترین اعتقادات منفی درباره پول را که در تمرین قبلی کشف کردید، تهیه کنید.
۲٫ به جای کلمه‌ پول، کلمه‌ی پارو را در هر یک از جملات، در فهرست خود قرار دهید. توجه کنید آیا جملات هنوز برای شما، احساسی ایجاد می‌کنند و یا اهمیت دارند.
مثال‌ها:
ـ عشق ورزیدن به پارو ریشه‌ همه‌شیطنت‌هاست.
ـ پاروها روی درختان رشد نمی‌کنند.
ـ من احساس گناه می‌کنم، زیرا پارو‌های بیشتری از آن چیزی که پدرم داشت، دارم.

به خاطر داشته باشید طرحی که در اینجا بیان شده، بار احساسات ناشی از عقایدی را که نسبت به پول دارید، به آسانی محو می‌کند. مهم نیست که به راستی آنها را باور داشته یا نداشته باشید.

نظری موجود نیست

پاسخی بگذارید

بهينه سازي توسط بيگ تم