روی نکات کلیدی تمرکز کنید . همین

۵ نکته برای داشتن وبسایتی موفق

نکات زیر برخی از مواردی هستند که برای موفقیت و به پولسازی رساندن وبسایت خود باید در نظر بگیرید:

۱. بهروز باشید!

آخرین باری که وبسایتتان را به روز کردید کی بود؟ اگر یادآوری آخرین تاریخ به روزرسانی سخت است وقت آن رسیده که محتوی وبسایتتان را جدی بگیرید. اگر وبسایت شما تر و تازه نباشد تقریباً هیچ شانسی برای جذب مخاطبین جدید ندارید. تصمیم بگیرید که از امروز حداقل یک ساعت در هفته برای نوشتن مطالب تازه یا اصلاح متنهای قدیمی اختصاص دهید. از تراکم مطلبی که در طی یک سال بهدست میآورید تعجب خواهید کرد. به احتمال زیاد اخیراً موضوعات و فنآوریهای جدید زیادی برصنعتی که در آن فعالید اثر گذاشته، پس مطمئن شوید کسانی که وبسایت شما را میبینند میدانند که شما از همهی آنها آگاهید و بر همه چیز اشراف دارید.

۲. مردم واقعاً راجع به وبسایت شما چه فکری میکنند؟

متاسفم! نمیتوانید از مادر یا حتی دوستانتان بپرسید؛ چون هرگز جوابی رک و کامل نمیشنوید. به سایت‌هایی شبیه Mechanical Turk بروید بهطور تصادفی از غریبهها بخواهید به وبسایتتان از نظر طراحی، راهبری (نویگیشن) و محتوا رتبه دهند. در طراحی فرم نظرخواهی خود خلاقیت به خرج دهید. مثلاً اگر برند شما قرار بوده حس خاصی را در وبسایتتان منعکس کند، آیا درست عمل کرده؟ از غریبهها بپرسید!

شاید با تصویری خوب از نظر دیگران درباره عملکرد وبسایت غافلگیر شوید. امکان هم دارد که بعد از فهمیدن نظر دیگران وحشتزده شوید و ضربه روحی بخورید!
 مسأله این است که اگر برای شنیدن چیزهایی که از شنیدنشان هراس دارید انگیزهای نداشته باشید، برای سریع عمل کردن هم بیانگیزه میشوید. این فرصتی است برای بازبینی اینکه ببینید وبسایتتان در نگاه اول چه تاثیری بر مخاطبان میگذارد.

۳. چرا بازدیدکنندهها باید دوباره به سایت شما بازگردند؟

من متوجه شدم که خیلیها آنچنان در بالا بردن ترافیک وبسایت خود غرق میشوند که کیفیت تجربهی کسانی که تا به حال از وبسایتشان بازدید کردهاند را فراموش میکنند. قبل از اینکه برای جلب ترافیک ذرهای تلاش کنید مطمئن شوید برای کسانی که به سایت شما سر میزنند چیزی برای به خاطر سپردن و دوباره آمدن فراهم کردهاید.

شاید بتوانید با قراردادن یک اپلیکیشن یا ابزاری خاص، زندگی را برای آنها راحت کنید! مثلاً این محاسبهگر طول عکس، بازدیدکنندگان بسیاری را به وبسایت من کشانده است. بسته به تولیدی که دارید میتوانید بستههای تخفیفی روزانه یا هفتگی ارائه دهید یا هر روز نکته یا مرجع و منبع جالبی را معرفی کنید.

۴. برای بازدیدکنندگان چه سودی در میان هست؟

آیا وبسایت شما مملو است از تعاریفیکه از کالا یا خدماتتان ارائه میدهید؟ خود من دائماً مرتکب این گناه میشوم! میدانم که شما احتمالاً انسان خیلی جالبی هستید و کالاها و خدمات خیلی خوبی هم دارید؛ خوب است که نسبت به آنها احساساتی باشید و از آنها تعریف کنید. چرا که نه؟ هدف اصلی شما هم از بهراه انداختن وبسایت همین بود. اما لازم نیست که تنها هدفتان تبلیغ و ترویج خودتان باشد.

همیشه به این فکر کنید که چگونه میتوانید با تداوم استفاده از مطالب دست اول که برای مخاطبان مفید است، در سایت تعادل برقرار کنید. به آنها چیزی مثل فوت و فنِ کاری یاد دهید یا سرگرمشان کنید. با آنها رازی را در میان بگذارید. نسبت به محتوای سایت خلاق باشید و با استمرار، شاهد تبدیل سایت “کالامحور” خود به عرصهای برای فعالیتهای بهره‌‌ور در عین تقویت و ترویج برند خود باشید.

۵. مخاطب شما چه میخواهد؟

به احتمال زیاد مخاطب شما همان چیزی را میخواهد که شما میخواهید. آنها به سایت شما آمدند چون به نظر میآمده آنجا چیزی که به دنبالش هستند ارائه میشود. ممکن است پاسخ سوالی یا راهحل مشکلی باشد. این قسمت سادهی کار است؛ اگر شما به سوال یا مشکلی فکر کردید به احتمال زیاد دیگران هم فکر کردهاند. پس مطمئن شوید که محتوای سایت تا حد امکان به حداکثر مسائل و مشکلات مربوط به کار و صنعت شما ارتباط دارد.

هیچ سوالی بیاهمیت یا بیدلیل نیست. اگر سند میخواهید یک قدم جلوتر روید و یک گوگل کاستِم سرچ درسایت خود بگذارید. آن را با گوگل آنالیتیکس پیوند دهید و ببینید مردم در سایت شما دنبال چه میگردند. اگر آنها دنبال چیزی هستند قاعدتاً توقع دارند که شما بتوانید به سوالشان جواب دهید یا مشکلشان را حل کنید. اگر جوابی ندارید، از آنچه باید بنویسید ایدهی خوبی پیدا خواهید کرد. توانایی فهمیدن نیاز مخاطب و اینکه در سایت شما بدنبال چیست تاثیر شگفتآوری بر مفید بودن و موفقیت سایت شما دارد.

 

منبع  |   ترجمه و تلخیص: روزآفرین

نظری موجود نیست

پاسخی بگذارید

بهينه سازي توسط بيگ تم